Média

17/09/2019 Operaplus

Cvičite tak, abyste neškodili tělu ani hlavě

MUDr. Pavel Drbal přináší třetí díl cyklu Jak medicína pomáhá hudebníkům na OperaPlus, který se věnuje léčbě potíží souvisejících s hrou na hudební nástroj.

k článku


07/11/2018 Operaplus

Snášet bolest je nebezpečné hrdinství

MUDr. Pavel Drbal ve druhém článku cyklu Jak medicína pomáhá hudebníkům vysvětluje příčinpu bolestí zad souvisejících s hrou na hudební nástroj a zmiňuje varovné příznaky závažnějších onemocnění.

k článku


Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je cropped-Drbal-e1538254491545-464x450.jpg.
30/09/2018 Operaplus

Bolest je varování

Hra na hudební nástroj patří mezi nejnáročnější lidské činnosti. Tělo hudebníka je v plné míře součástí vytváření hudby a jeho zdravotní stav zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu výkonu. Lékař hudebníků MUDr. Pavel Drbal publikoval na portálu OperaPlus čtyřdílný cyklus článků Jak medicína pomáhá hudebníkům, ve kterém se věnuje léčbě potíží souvisejících s hrou na hudební nástroj.

k článku


06/03/2017 idnes.cz
Mladá generace je sportem přetěžovaná, říká rehabilitační lékař

Zahálčivý život bez pohybu nás ničí, ale nárazová sportovní zátěž též. „Když pět dní v týdnu sedíte u počítače, nervujete se, nestíháte a v sobotu se pak jdete zničit do posilovny nebo si dáte pořádnou porci kilometrů, tělu ubližujete,“ říká rehabilitační lékař Pavel Drbal.

k článku